FacebookTwitter
Pin It

Jaunumi

Jaunas iespējas Kalnienā

Autors Biedrība KAPO on . Posted in Ziņas

Spītējot neprognozētiem laika apstākļiem, biedrībai KAPO ir izdevies realizēt divus projektus, kas uzlabo Kalnienas iedzīvotāju dzīves kvalitāti un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Kalnienā izveidots Multifunkcionāls sporta laukums (proj.nr. 16-07-AL05-A019.2201-000023), kurā ikviens Kalnienas un novada iedzīvotājs aicināts veselīgi un aktīvi pavadīt savu brīvo laiku, tādejādi uzlabojot savu veselību un fizisko formu. Sporta laukumā ir iespēja spēlēt volejbolu, basketbolu, futbolu, florbolu, tenisu. Laukumā attiecīgi iezīmētas sporta veidu laukumu līnijas, izvietoti vārti, grozi, tīkls. Laukumu jau ir iecienījuši Kalnienas sporta draugi, kas vasaras mēnešos Kalnienas tautas namu volejbola spēlēšanai nomainījuši uz multifunkcionālo sporta laukumu. Tādā veidā tika arī pārbaudītas sporta laukuma iespējas. Pozitīvas atsauksmes saņemtas arī no Kalnienas vecmāmiņām, jo ir vieta, kur kopīgi ar mazbērniem, kas vasarā atbraukuši uz laukiem, pavadīt laiku. Lai demonstrētu Multifunkcionālā sporta laukuma iespējas, biedrība “KAPO” 25.augusta pēcpusdienā organizēja “Multifunkcionālā sporta laukuma atklāšanas turnīru”. Turnīrā, kaut arī lija lietus “kā ar spaiņiem”, piedalījās sešas komandas no dažādām Gulbenes novada vietām un sacentās volejbolā, basketbolā un mini futbolā. Uzvarētāji tika noskaidroti jau mazā tumsiņā.

Turpinot publiski pieejamas teritorijas Kalnienas ciematā sakārtošanu, tika rakts, tīrīts un veidots Kalnienas centra dīķis. 2017. gada vasaras lietavas neļāva rakt, kā gribējās, bet 2018. gada vasaras sausums nepilda dīķi ar ūdeni tik strauji kā gribētos, taču Kalnienas centra dīķis vairs nav necaurredzams mežs. Projekta “Kalnienas centra sakopšana, uzlabojot dzīves un vides kvalitāti iedzīvotājiem - 2" (proj.nr. 16-07-AL05-A019.2202-000013) izveidota vieta, kur vietējie iedzīvotāji labprāt atvelk elpu no ikdienas steigas. Šeit vērojamas dažādas putnu sugas, kas izvēlējušās dīķa saliņu par savu ligzdošanas vietu, šeit iespēja “pasēdēt” ar makšķeri un padomāt, kā te kādreiz ir bijis – muižas laikos, kolhoza laikos. Šeit saplūst daba un kultūrvēsturiskais mantojums. Savukārt, kā jauninājums ir strūklaka – ūdens lielgabals. Atpūtas vietā uzstādīto ūdens lielgabalu iespēja vadīt manuāli, ļaut, lai ūdens strūkla “šaujās” uz lielgabala vadītāja izvēlēto virzienu. Tā ir dikti liela jautrība, jo neuzmanīgākajiem “šāvējiem” var gadīties palikt slapjiem pašiem.

Multifunkcionālais sporta laukums un dīķis ir pieejams ikvienam interesentam. Aicinām to izmantot, taču neaizmirst, ka tā kā tas ir priekš mums visiem, tad arī mums visiem ir jārūpējas par tā uzturēšanu un saudzēšanu!

Projekta „Kalnienas centra sakopšana, uzlabojot dzīves un vides kvalitāti iedzīvotājiem - 2” kopējās izmaksas ir EUR 24981,77, no kurām 90% finansēja ELFLA, bet 10% Gulbenes novada pašvaldība.

Projekta „Multifunkcionāla sporta laukuma izveide Kalnienā” kopējās izmaksas ir EUR 24 992,61, no kurām 90% finansēja ELFLA, bet 10% Gulbenes novada pašvaldība.

Projekti tika īstenoti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākuma „Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

logoSateka Logo bez fona 2

Bonus William Hill
Bonus Ladbrokes

SIF EEZ graf el2

Projekts "Nākotne Kalnienā", līguma nr.2012.EEZ/DAP/MIC/005/1/V/025 Projektu finansiāli atbalsta Islande Lihtenšteina un Norvēģija.

Šī mājas lapa ir izveidota ar Eiropas Ekonomiskās zonas finanšu instrumenta un Latvijas valsts finansiālu atbalstu. Par mājas lapas saturu atbild biedrība KAPO.

Premium Templates